baki

اقامت دبی - از طریق کار

کشور امارات دارای 1.7 درصد نرخ بیکاری می باشد، که قطعا با توجه به نرخ بیکاری این کشور این سوال ممکن است برای شما نیز مطرح شود که آیا امکان مهاجرت کاری به کشور امارات وجود دارد! تحت چه شریطی امکان کار برای اتباع خارجی در کشور امارات وجود خواهد داشت. دقت بفرمایید برای مهاجرت کاری به امارات در وهله اول بایستی شرایط و توانایی های فردی خود را بسنجید و کاریابی در کشور امارات و امکان کاریابی خود را در این کشور بر اساس سوابق تحصیلی، کاری و توانایی های عملی بررسی نمایید. بطور کلی از جمله عواملی که در خصوص مهاجرت کاری شما به امارات مهم است بدون شک سن شما، اوضاع جسمانی، تحصیلات و سابقه کاریتان خواهد بود. علاوه بر این بر اساس شرایط حال حاضر کشور امارات متقاضی در صورتی امکان کار در کشور امارات را خواهد داشت که از یک کارفرما در کشور امارات پیشنهاد کار داشته باشد، که این امر بدون شک با توجه به مدارک تحصیلی دانشگاهی یا مدارک حرفه ای شما امکان پذیر است.در این مرحله بر اساس قوانین موجود در کشور امارات کارفرما درصورتی می تواند این پیشنهاد کار را به اتباع خارجی بفرستد که هیچ فرد اماراتی توانایی انجام آن شغل و مهارت لازم برای آن موقعیت شغلی را نداشته باشد، که در این صورت می تواند درخواست امضا شده خود را بصورت الکترونیکی برای شما بفرستد و شما با استفاده از آن درخواست کار می توانید اجازه ی کار در امارات و فعالیت خود را از اداره کار کشور امارات دریافت کنید که معمولا این اجازه کار دو ماهه صادر خواهد شد. پروسه استخدام شما و هزینه های آن به عهده کارفرما خواهد بود و کارفرما در طول دو ماه اولیه بایستی برای تکمیل معاینات پزشکی متقاضی و دریافت کارت شناسایی اقدام کند و پس از انجام این امور و تایید آن، ویزای کار متقاضی و کارت اقامت او صادر خواهد شد.

ویزا دبی - هلدینگ باکی

اقامت از طریق سرمایه گذاری :

کشور امارات متحده عربی کشوری غنی برای سرمایه گذاری در سطح منطقه ای و بین المللی است که با توجه به موقعیت استراتژیک مهمی که بین شرق و غرب دارد. با توجه به زیر ساخت های پیشرفته و اقتصاد آزاد و ارتباطات و فناوری های قوی و وجود منابع طبیعی فراوان مانند نفت و گاز، این کشور را به بستری مطلوب برای کسب و کار تبدیل کرده است. بطور قطع برای سرمایه گذاری در کشور امارات سرمایه گذارانی که طرح تجاری روشن و کارآمدی داشته باشند امکان موفقیت بالاتری خواهند داشت و این ویزای اقامتی برای سرمایه گذاران در کشور امارات معمولا به مدت 2 یا 3 سال صادر می گردد که قابل تمدید نیز هست. فعالیت های اقتصادی در کشور امارات معمولا در سه نوع اصلی، بازرگانی ( شامل تجارت عمده فروشی و خرده فروشی، ساخت و ساز، حمل و نقل، ذخیره سازی و ارتباطات، واسطه مالی ، املاک و اجاره) حرفه ای ( شامل کشاورزی، ماهیگیری، آموزش و پرورش، بهداشت و کار اجتماعی، فعالیت های اجتماعی و شخصی) و صنعتی ( شامل صنایع تولیدی، معدن، برق، گاز و آب ) تقسیم می شود.انتخاب فعالیت به نوع شرکتی که شما قصد تاسیس آن را دارید بستگی دارد. که این شرکت می تواند شرکت با مسئولیت محدود باشد که بصورت شرکت سهامی خاص یا سهامی عام است. شرکت بازرگانی مدنی، شعبه یک شرکت خلیجی یا شعبه یک شرکت خارجی یا شعبه شرکت منطقه آزاد باشد. سرمایه اولیه لازم برای شرکت های با سهامی خاص نباید کمتر از 5.000.000 درهم امارات باشد و برای شرکت های با سهامی عام نباید کمتر از 30.000.000 درهم امارات باشد، اما برای سایر انواع شرکت های امارات متحده الزام حداقل سرمایه را مشخص نکرده است.

اما در مورد شرکت های منطقه آزاد ، سرمایه اولیه بسته به منطقه متفاوت است برای مثال در دو فورب ابوظبی حداقل سرمایه وجود ندارد. در کیزاد حداقل سرمایه برای ایجاد یک شرکت محدود برابر با 150.000 درهم امارات است. درنهایت بدست آوردن اقامت کشور امارات از طریق سرمایه گذاری بصورت موقت امکان پذیر است و بر اساس قوانین کشور امارات پس از 30 سال زندگی و اقامت در این کشور فرد می تواند برای اقامت دائم و تابعیت درخواست دهد. به همین منظور با توجه به سرمایه اولیه مورد نیاز ثبت شرکت در کشور امارات و امکان پذیر نبودن رسیدن به اقامت این کشور در مدت زمان کوتاه، پیشنهاد می دهیم شرایط سرمایه گذاری کشورهای اروپایی را نیز بررسی کنید زیرا بطور کلی با سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی پس از 5 سال اقامت می توان اقامت دائم را کسب کرد.