baki

اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

بلژیک با استانداردهای زندگی مناسب دارای شاخص های زندگی بهتر OECD است و ثروت متوسط خانوار بالاتر از میانگین OECD است. دارای سه زبان رسمی (فرانسوی، هلندی و آلمانی) و جامعه بین المللی قابل توجه است. همچنین استاندارد مناسبی در زمینه مراقبت های بهداشتی در بلژیک وجود دارد. مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا و ارزانتر از آمریکا به طور گسترده ای در دسترس هستند. این یعنی بلژیک در حال تبدیل شدن به مرکز سفرهای درمانی و پزشکی در منطقه است. تابعیت دوگانه در قانون بلژیک تعریف شده و مجاز است. پس از پنج سال زندگی بی وقفه و قانونی در بلژیک بدون اینکه کشور بلژیک را برای دوره مداوم بیش از شش ماه ترک کنند، شهروندان اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA – EU plus Iceland، Liechtenstein and Norway) و سوئیس به طور خودکار اقامت بلژیک را بصورت دائم دریافت می کنند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، EEA و سوئیس نیز پس از پنج سال واجد شرایط هستند، اما باید برای دریافت اقامت دائمی درخواست خود را به شهرداری خود ارسال کنند.

علاوه بر این، نباید بیش از یک سال در بلژیک غایب بوده باشید، ترکیب تمام سفرهای خود به خارج از کشور نباید بیش از یک سال در دوره پنج ساله باشد تا بتوانید اقامت بلژیک را دریافت کنید . اگر شخصی بلوکارت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته باشد و در جای دیگری در اتحادیه اروپا زندگی کرده باشد، این می تواند به دوران پنج ساله او اضافه شود.با وجود اندازه کوچک آن، بلژیک نقش بزرگی در صادرات جهان دارد: صادرات بلژیک به بیش از ۸۰ درصد از تولید ناخالص داخلی خود و در سال ۲۰۱۴، به گفته سازمان تجارت جهانی، این کشور جزء ۱۳ کشور مهم صادر کننده در جهان با صادرات ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد یورو بوده است. این در حدود ۲٫۵ درصد از کل صادرات کالاهای جهان است که برای یک کشور با جمعیت کمتر از ۰٫۲ درصد از جمعیت جهان مناسب است. بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا بلژیک یک ویزای طلایی را نیز به نام “برنامه ویزای سرمایه گذار” جهت اخذ اقامت بلژیک ارائه می دهد. متقاضیان می توانند با ثبت یک شرکت بلژیکی درخواست اقامت دائم بدهند. برنامه های سرمایه گزاری در بلژیک به وضوح برنامه های golden visa دیگر کشورهای اروپایی تعریف نشده است. مسیرها و ساختارهای مختلف جهت سرمایه گذاری در بلژیک و اخذ اقامت بلژیک وجود دارد که شامل ایجاد یک شرکت بین المللی، سرمایه گذاری در یک شرکت بلژیکی یا سرمایه گذاری در یک شرکت خارجی از طریق یک شرکت در بلژیک.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی

اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری :

بر خلاف برخی از کشورهای دیگر (انگلستان، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند)، بلژیک برنامه مهاجرت تجاری و یا مهاجرت را از طریق برنامه سرمایه گذاری ندارد. با این وجود، هر کارآفرین خارجی می تواند یک نهاد قانونی (شرکت) را اداره کند و برای اقامت براساس پروژه تجاری درخواست دهد. به عنوان مثال، در بلژیک مراحل فرایند مهاجرت معمول عبارتند از: در ابتدا مجوز اقامت برای یک سال صادر می شود و پس از آن هر ساله تمدید می شود. پس از پنج سال اقامت در کشور، یک بازرگان میتواند برای اجازه اقامت دائم درخواست دهد ثبت نام خودکار در تابعیت بلژیک پس از ده سال اقامت در کشور ممکن است. شرکت شما باید مالیات را پرداخت کند. در صورتی که حقوق سالانه شما به ۳۵۰۰۰ یورو باشد، بار مالیاتی مربوط به سالانه حدود ۱۲۰۰۰ یورو خواهد بود. علاوه بر این برای کسب اجازه اقامت باید یک دفتر برای شرکت اجاره کنید.اگر پول کافی برای ورود به اتحادیه اروپا به عنوان یک سرمایه گذار فعال نداشته باشید، ما به شما توصیه نمی کنیم که با مهاجرت تجاری کار کنید. یکی دیگر از جنبه های محدود کننده، نیاز به اقامت فیزیکی است (در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا انتظار می رود تعداد قابل توجهی از روز / ماه سالانه برای واجد شرایط بودن برای تمدید مجوز اقامت موقت خود باشد). در بسیاری از موارد، بهترین راه حل، شهروندی دوم (پاسپورت دوم) توسط برنامه های سرمایه گذاری است.همانطور که در تصویر نشان داده شده است تولید ناخالص داخلی در این کشور رشد مناسبی داشته است و به ۴۹۲٫۷ میلیارد دلار رسیده است.

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی