baki

روند افتتاح حساب بانکی در یونان

طبق قانون صریحاً به خارجیانی که مایل به خرید املاک و مستغلات در یونان هستند ، نیازی به افتتاح حساب بانکی در بانکی در یونان نیست. در عمل ، با این وجود ، آنها باید یک حساب باز کنند تا بتوانند مالیات نقل و انتقال املاک و مستغلات را پرداخت کنند (که به اداره مالیات در محل ملک یا به هر اداره مالیات دیگری در منطقه دفتر اسناد رسمی پرداخت می شود که سند انتقال ، مشروط بر اینکه موافقت خود را برای دریافت اظهارنامه مالیات نقل و انتقالات اعلام کند).

اقامت یونان - هلدینگ باکی

مالیات نقل و انتقال از طریق دو روش زیر به اداره مالیات پرداخت می شود:

الف) کد پرداخت توسط اداره مالیات صادر می شود و مبلغ قابل پرداخت مالیات از حساب بانکی که در یک بانک یونانی نگهداری می شود به حساب مربوطه وصل می شود ، یا ب ) از طریق چک صادر شده توسط یک بانک یونان به دولت یونان ، که به اداره خزانه داری اداره مالیات واریز می شود.

علاوه بر این ، پس از امضای سند انتقال ، خریدار خارجی موظف است هزینه حمل و نقل قابل اجرا را به سازمان ثبت صلاحیت زمین یا خدمات کاداستر بپردازد (اگرچه ، با توجه به اینکه این اتهامات معمولاً ارزش کمتری دارند ، می توان آنها را از طریق بانک خارجی به حساب دفتر اسناد رسمی یا به حساب نماینده مالیات خریدار یا حسابدار واریز کرد، یعنی در صورت موافقت دومی ، زیرا ، پس از اعمال کنترل های سرمایه و به دلیل کنترل های مالیاتی دقیق که اکنون در حال انجام است ، این افراد دیگر مایل به ارائه آن سرویس نیست). سرانجام ، در عمل ، شخصی که در یونان املاک و مستغلات را به دست آورده است ، می تواند هزینه شهریه ملک (هزینه برق / آب / تلفن) را پرداخت کند. بنابراین ، خریدار باید یک حساب بانکی در یک بانک یونانی داشته باشد ، تا بتواند پرداخت هایی از این نوع را انجام دهد.

اقامت یونان - هلدینگ باکی

در مورد اطلاعات مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در یونان ، جایی که صاحب حساب یک شهروند خارجی است ، تمام مواردی که برای شهروندان یونانی میباشد برای شهروندان خارجی هم برای اهداف پیشگیری از پولشویی لحاظ میگردد ، یعنی:

نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، تاریخ و محل تولد ؛

کپی شناسنامه / گذرنامه (یا هر سند دیگری از جمله اطلاعاتی که در شناسنامه یا گذرنامه وجود ندارد) ؛

آدرس خانه فعلی؛

شماره تماس؛

اشتغال؛

آدرس کار فعلی ؛

شماره ثبت مالیات در کشور مبدا ، شماره ثبت مالیات یونان ، در صورت لزوم

درآمد سالانه؛

نمونه امضا (به این معنی که شخص مورد نظر حداقل باید یک بار شخصاً در بانک حاضر شود).

اطلاعات فوق باید توسط اسناد رسمی بررسی شوند که قابل جعل نباشد.

اقامت یونان - هلدینگ باکی

در ادامه قابل ذکر است که بانک به طور معمول یک قبض برق / تلفن / آب ، قرارداد اجاره ، بیانیه حقوق و دستمزد ، گواهی ترخیص مالیات و غیره را درخواست می کند. علاوه بر این ، با توجه به اینکه این اسناد به زبان خارجی اجرا می شوند ، برای اطمینان از اصالت سند ، بانک معمولاً صحت آنها را بررسی میکند (این برنامه روند کاری را کمی سخت میکند ، زیرا فرد خارجی باید به خدمات شهری ، دادگاه منطقه ای یا یک دفتر اسناد رسمی در کشور مبدا خود ، بسته به آنچه در هر کشور اعمال می شود ، برود و برای داشتن کپی از اسناد فوق به طور رسمی تأیید شده یا امضای دفتر اسناد رسمی اقدام کند ) .اطلاعات مورد نیاز هر بانک ممکن است اندکی متفاوت باشد ، اما بانک یونان قطعاً به اطلاعات ذکر شده در بالا نیاز دارد.در آخر ، باید اشاره کرد که ، به دلیل اعمال کنترل های سرمایه ، خارجی ها فقط در صورتی می توانند حساب های بانکی خود را در یونان باز کنند که حداقل مبلغ 1000000 یورو از یک بانک خارجی به حساب وصل شود.

اقامت یونان - هلدینگ باکی