baki

ثبت اطلاعات بیومتریک و ویزا بلغارستان و شینگن

همان گونه که در ابتدا نیز ذکر کردیم بلغارستان در حال پیوستن به معاهده شینگن کشورهای اروپایی است و برای همسو شدن با آنان از سال ۲۰۱۳ ثبت اطلاعات بیومتریک افراد (انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات دیجیتالی) الزامی شده است. این مجموعه اطلاعات مورد استفاده عموم اعضای شینگن بوده و برای همه متقاضیان دریافت ویزای شینگن کشورهای اروپایی انجام می شود.در این مرحله هر ۱۰ انگشت، انگشت نگاری می شوند و باید عکس های دیجیتال و فرم درخواست ویزا در بخش کنسولی سفارت را به همراه داشته باشید. این مرحله هیچ تاثیری بر روند صادر شدن ویزای بلغارستان ندارد.

گروه های زیر از انجام این مراحل معاف هستند:

1. کودکان زیر 6 سال

2. افرادی که انگشت نگاری برای آنها از نظر جسمی امکان‌ پذیر نیست.

3. سران دولت ها یا اعضای دولتی به همراه همسرانشان و اعضای هیئت رسمی خود، زمانی که آن ها توسط دولت های کشورهای عضو و یا سازمان ‌های بین ‌المللی که برای هدفی رسمی دعوت شده‌ باشند.

4. پادشاهان و دیگر اعضای ارشد خانواده سلطنتی، زمانی که آن ها توسط دولت های کشورهای عضو و یا سازمان های بین المللی برای هدفی رسمی دعوت شده باشند.

ویزا بلغارستان - هلدینگ باکی

نکات مهم دریافت ویزای بلغارستان :

1. مدارک نام برده شده باید کاملا بدون نقص و مشکل به سفارت داده شود.

2. هزینه صدور ویزا برای کودکانی که سنشان از ۶ تا ۱۱ سال است ۳۵ یورو می باشد.

3. حضور شخص متقاضی در سفارت الزامی است.

4. برای اطفال زیر ۶ سال نیازی به پرداخت هزینه صدور ویزا نیست.

5. اگر قبلا ویزای بلغارستان را دریافت کرده اید دیگر نیازی به ثبت اطلاعات بیومتریک ندارید.

6. باید حتما از قبل تعیین وقت حضوری را دریافت کنید.

7. بهتر است بازه زمانی یک ماهه را برای دریافت ویزای بلغارستان در نظر بگیرید تا با مشکل مواجه نشوید.

8. اگر سابقه رد شدن درخواست ویزای شینگن کشورهای اروپایی را دارید باید نامه رد شدنتان به همراه یک نوشته کتبی که دلیل رد شدنتان را توضیح داده‌، به سایر مدارکتان الصاق شود.

سفر دارندگان ویزای شینگن کشورهای اروپا به بلغارستان :

از ژانویه سال ۲۰۱۰ تابعین کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و اتحادیه کشورهای همسود می توانند وارد کشورهای عضو شینگن شوند. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سازمان منطقه اقتصادی اروپا و شهروندان سوئیس برای ورود تنها نیاز به یک کارت شناسایی معتبر دارند اما شهروندان سایر کشورها برای ورود نیاز به اخذ ویزا دارند.این افراد نمی توانند بیشتر از ۳ ماه در هر دوره ۶ ماهه در بلغارستان اقامت داشته باشند و باید قبل از تمام شدن این مدت یا مدت زمان ویزای شینگن خود (هر کدام که زودتر تمام شود) کشور بلغارستان را ترک کنند.بنابر این دارندگان ویزانی شینگن کشورهای اروپایی نیازی به اخذ ویزای بلغارستان ندارند. کسانی که سابقه ویزای شینگن را در پاسپورتشان دارند نیز شانس بیشتری برای دریافت ویزای بلغارستان خواهند داشت. مسافرانی که می خواهند بیش از ۹۰ روز در بلغارستان اقامت داشته باشند بایستی از اداره مهاجرت این کشور کارت اجازه اقامت دریافت نمایند.