baki

ارتفاع پرواز

این منطقی است که شرط بندی کنیم که اکثر مسافران هوایی هرگز این سؤال را مطرح نکرده اند که چرا ارتفاع پرواز سنتی 35000 فوت (10،600 متر) است. این ارتفاع در واژگان حمل و نقل هوایی به عنوان ارتفاع صید وارد شده است که اکثر هواپیماها از A تا B حرکت می کنند. واگر چنین است چرا؟یکی از دلایل اصلی ارتفاع هواپیما این است که هوا با هر پا صعود سبک تر می شود ، هواپیماها می توانند راحت تر حرکت کنند و بنابراین سریع تر حرکت می کنند و سوخت کمتری می سوزانند و باعث صرفه جویی در هزینه می شوند.

هواپیما - هلدینگ باکی

"نقطه شیرین" پرواز بین 35000 تا 42000 پا در نظر گرفته شده است (صنعت هواپیمایی هنوز از اندازه گیری های استاندارد خود از پا و اینچ استفاده می کند) - بیش از حد بالا است و اکسیژن برای پرکردن موتورها بسیار پراکنده می شود ، و مقاومت هوا خیلی کم است. این ارتفاع مطلوب با وزن معمول یک جت تجاری مرتبط است - یعنی هواپیماها سنگین تر پرواز می کنند وهواپیماهای سبک تر نیز بالاتر می روند. در واقع برای کوهنوردی کارآمدتر از صعود به سطح فلات است ، زیرا ارتفاع هواپیما به 35000 پا می رسد ، زیرا وزن هواپیما به دلیل استفاده از سوخت کاهش می یابد و هواسبک می شود. پیتر تری ، یک خلبان هواپیمایی تجاری 30 ساله توضیح می دهد: "هر هواپیمای جداگانه از ارتفاع بهینه (برای حداقل هزینه یا حداقل سوخت) برخوردار خواهد بود. "کنکورد در ارتفاعات بسیار بالاتر - 50000 / 60000 پا پرواز کرد - جایی که هواپیمای دیگری وجود نداشت و به همین ترتیب قادر به صعود پرواز خود بود."

هواپیما - هلدینگ باکی

شرایط هوا در آن ارتفاع چطور است؟

پرواز هزاران پا از روی زمین نیز به معنای آن است که هواپیماها از بسیاری از شرایط بد آب و هوایی که در سطح زمین قرار گرفته اند جلوگیری کنند. وقتی از پنجره صندلی خود چیزی به جز آسمان آبی نمی بینید ، فقط برای فرود در فرودگاه مقصد خود به خواب می روید.

هواپیما - هلدینگ باکی

تروپوسفر - یعنی همان لایه جوی که نزدیک به زمین است - محل زندگی بیشتر پدیده های هواشناسی جهان است. معمولاً تا 36000 پا اندازه گیری می شود ،و اینجاست که ابرها به احتمال زیاد ، و همچنین باران های شدید و وزش باد شدید وجود دارد. وهواپیماها زندگی در استراتوسفر را ترجیح می دهند و این به معنی تلاطم کمتری است.

عملکرد در شرایط اضطراری:

در صورت بروز اتفاقی بد برای هواپیما در ارتفاع 35000 پا ، مانند از دست دادن نیرو در موتورهای خود ، از این که اگر هواپیما در ارتفاع10000 پا بود خلبان زمان بیشتری برای مقابله با اوضاع خواهد داشت ،. این ممکن است احمقانه به نظر برسد ، اما به یاد داشته باشید که هواپیماها هنوز هم می توانند با خیال راحت به زمین بیایند حتی اگر هر دو موتور از کار بیفتند - بنابراین داشتن زمان بیشتری برای چنین مانوری می تواند جان مردم را نجات دهد.

هواپیما - هلدینگ باکی

چقدر سرد است آنجا؟

هرچه بالاتر برود ، سردتر می شود و تا40000 پا بالا می رود. اگر درجه حرارت در سطح زمین 20 درجه سانتیگراد باشد ، در 40000 پا می تواند 57- درجه سانتیگراد باشد. در 35000 پا دمای هوا در حدود 54- درجه سانتیگراد است.