baki

معرفی نروژ و وقت سفارت ویزای این کشور

نروژ به عنوان یک شبه‌جزیره شناخته می‌شود که توسط دریای بارنتز، دریای شمال و دریای نروژ احاطه شده است. این کشور حوزه اسکاندیناوی تنها از سمت شرق و شمال‌شرق دارای مرز با کشورهای سوئد، فنلاند و روسیه است. نروژ با مساحت ۳۵۸هزار کیلومترمربع نیمه غربی اسکاندیناوی را تشکیل داده است. اسلو به عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شود و بزرگ‌ترین شهر نروژ است. از کل جمعیت ۵٫۳ میلیون نفری نروژ، نزدیک به ۶۰۰هزار نفر در شهر اسلو سکونت دارند.نروژ یکی از سردسیرترین کشورهای عضو شینگن محسوب می‌شود که حدود دو سوم آن را مناطق کوهستانی تشکیل داده است. البته قسمت‌های جنوبی نروژ از جمله اسلو دارای آب‌وهوای معتدل‌تری هستند. کشور نروژ جزو کشورهایی با بالاترین سطح استاندارد زندگی در جهان بوده و سطح رفاه اجتماعی در آن قابل توجه است. وجود منابع نفت و گاز فراوان در نروژ از مهم‌‎ترین دلایل رشد اقتصادی سریع این کشور در طول قرن بیستم بوده است.ویزای توریستی نروژ جزو ویزاهایی است که مجوز حداکثر ۹۰ روز اقامت را به شخص دارنده می‌دهد. البته در حال حاضر ویزای توریستی که به شهروندان ایرانی برای گردش در حوزه شینگن داده می‌شود دارای اعتبار ۳۰ روزه و مدت اقامت بین ۷ الی ۱۴ روزه است. اما بنا بر شرایط افراد ممکن است مدت اعتبار و اقامت ویزا افزایش پیدا کند. با داشتن ویزای شینگن نروژ می‌توانید به سایر کشورهای این حوزه نیز سفر کنید.برای اخذ ویزای توریستی نروژ یا هر نوع ویزای دیگر این کشور باید درخواست خود را به کارگزاری رسمی سفارت نروژ در ایران تحت عنوان وی اف اس گلوبال VFS Global ارائه نمایید. در واقع سفارت نروژ مانند اکثر سفارت‌های اروپایی دیگر در ایران انجام امور اداری اخذ ویزا را از طریق برون‌سپاری به کارگزاری وی اف اس گلوبال سپرده است.

ویزا نروژ -  هلدینگ باکی

دریافت وقت ملاقات از وی اف اس گلوبال :

متقاضیان ویزای شینگن نروژ در گذشته مجبور بودند که برای گرفتن نوبت به سفارت نروژ مراجعه کرده و وقت مصاحبه رزرو کنند اما بعد از محول شدن امور اداری ویزا به کارگزاری وی اف اس گلوبال دیگر نیازی به مراجعه شخص متقاضی به سفارت نروژ نیست. برای گرفتن وقت ملاقات وی اف اس گلوبال باید ابتدا درخواست خود را در پرتال ویزای نروژ ثبت کرده و هزینه ویزا را به صورت آنلاین واریز نمایید. با انجام این کار یک ایمیل شامل Cover Letter و رسید پرداخت دریافت خواهید کرد که در هنگام مراجعه به مرکز وی اف اس باید آن‌ها را همراه داشته باشید.

در نهایت برای درخواست وقت ملاقات باید یک ایمیل به آدرس appointmentnorway@vfshelpline.com ارسال کنید که شامل اطلاعات زیر باشد:

• نام و نام خانوادگی

• شماره پاسپورت

• تاریخ انقضای پاسپورت

• ملیت

• جنسیت

• تاریخ تولد

• اطلاعات تماس

• تاریخ سفر

• نوع ویزای مورد نظر

• تاییدیه پرداخت در پرتال ویزای نروژ

دقت داشته باشید وقت ملاقات تنها زمانی به شما اختصاص داده خواهد شد که تمامی اطلاعات ذکرشده را در ایمیل خود آورده باشید. تاییدیه درخواست وقت نیز از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

حضور در مرکز درخواست ویزا :

بعد از گرفتن وقت و تایید آن، باید در زمان مشخص‌شده در مرکز وی اف اس گلوبال حضور پیدا کرده و درخواست خود را همراه با مدارک مورد نیاز ارائه دهید. در تکمیل فرم درخواست ویزا و گردآوری مدارک، نهایت دقت را داشته باشید زیرا درخواست‌های ناقص مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.