baki

ویزا فنلاند و مدارک آن

فنلاند از جمله کشور های حوزه اسکاندیناوی است که جزو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن نیز می باشد. از این رو با اخذ ویزای توریستی فنلاند می توانید به ۲۷ کشور عضو شینگن به راحتی سفر نمایید. فنلاند با جمعیتی حدود ۵/۵ میلیون نفر کم جمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا محسوب می شود، بیش از یک میلیون نفر از جمعیت فنلاند در کلان شهر هلسینکی پایتخت این کشور زندگی می کنند.مدت اعتبار ویزای توریستی فنلاند ۹۰ روز است. توجه داشته باشید به واسطه اخذ این ویزا اجازه کار یا تحصیل در فنلاند را نخواهید داشت.بررسی ویزای فنلاند نیازمند آگاهی و تحقیق در مورد شرایط کلی کشور فنلاند می باشد. فنلاند کشوری پیشرفته در در منطقه ی اسکاندیناوی که در شمال اروپا است. جمعیت کشور فنلاند ۵.۴ میلیون نفر می باشد. زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی است و دین رایج آن نیز مسیحیت می باشد. واحد پول این کشور یورو است. فنلاند یکی از کشورهایی است که هر ساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می‌گیرد. فنلاند از شمال با نروژ از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایه است. لازم به ذکر است که آب و هوای فنلاند سرد می باشد. اخذ ویزای فنلاند طرق مختلفی دارد به طوری که بسته به هدف شخص متفاوت است .اخذ ویزای فنلاند در سالهای اخیر برای ایرانیان تا حدودی سخت شده از طرفی آب و هوای سرد آن نیز از دلایلی می باشد که متقاضیان زندگی در حوزه اسکاندیناوی کشورهای دیگری همچون دانمارک را برای مهاجرت در نظر می گیرند.

مدارک مورد نظر برای ویزای توریستی فنلاند باید طبق ترتیب و فهرست خواسته شده به سفارت ارائه گردد؛ در غیر این صورت، درخواست ویزا رد خواهد شد. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

1. فرم درخواست ویزای توریستی فنلاند به صورت تکمیل شده و بدون خط خوردگی همراه با امضای متقاضی

2. شما باید یک پاسپورت معتبر داشته باشید

3. پاسپورت شما باید دارای اعتباری باشد که در مدت اقامت شما معتبر باشد

4. پاسپورت شما باید طی ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد

5. یک کپی از فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده خود داشته باشید

6. اثبات رزرو هتل ، رزرو پرواز و یک برنامه سفر دقیق را برای کل مدت اقامت خود در فنلاند

7. کپی از بلیط سفر

8. اثبات توانایی مالی خود در طول مدت اقامت در فنلاند

9. اثبات داشتن بیمه درمانی معتبر مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰،۰۰۰ یورو که کل مدت سفر شما به فنلاند را شامل می شود

10. رسید پرداخت هزینه ی ویزا

11. عکس رنگی پاسپورتی که مربوط به حداکثر ۶ ماه پیش باشد

ویزا فنلاند - هلدینگ باکی

برای بازدید از فنلاند به عنوان توریست ، بازدید کننده به ویزای کوتاه مدت نیاز دارد. ویزای کوتاه مدت مجوز ورود به فنلاند و لذت بردن از اقامت موقت برای مدت زمانی است که بیشتر از ۹۰ روز نباشد. این ویزای کوتاه مدت به ویزای شینگن ( توریستی ) نیز معروف است. ویزای شینگن برای همه کشورهای اروپایی که بخشی از توافق نامه شینگن هستند از جمله فنلاند معتبر است. با ویزای شینگن، یک بازدید کننده می تواند در فنلاند و همچنین در تمام ۲۶ کشوری که در توافقنامه شینگن شرکت میکنند سفر کند. متقاضی باید درخواست ویزا به اضافه ی مدارک مورد نیاز خود را ۳ ماه قبل از سفر به فنلاند به سفارت فنلاند ارائه دهد. لازم به ذکر است چنانچه در کشور متقاضی اخذ ویزای توریستی فنلاند کنسولگری یا سفارت فنلاند وجود نداشته باشد، وی می تواند از سفارت دیگر کشور عضو شنگن امور ویزای توریستی فنلاند را انجام دهد اما روند اخذ این ویزا بیشتر از ۳ ماه به طول می انجامد.