baki

آشنایی با کشور سوئد و ویزا آن

کشور سوئد از کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد که در شمالی ترین قسمت اروپا واقع شده است. این کشور با دارا بودن تاریخی غنی و مناظری متنوع یکی از زیباترین مکان ها برای گردشگران می باشد. اگر شما عاشق طبیعت هستید، قطعا سوئد می تواند کشور محبوب شما باشد. آب و هوای بسیار تمیز و مجمع الجزایر گسترده در امتداد سواحل آن از جاذبه های سوئد می باشد. هزاران هکتار جنگل و دریاچه های باشکوه برای کشف وجود دارد و جاده ها و حمل و نقل عمومی عالی هستند، شهروندان همواره دوستانه و مشتاق به کمک هستند. جاذبه های توریستی سوئد از قصر های پرجمعیت و شهرهای باستانی به منظره های گسترده قطب شمال و هتل یخ مشهور است. فرصت های زیادی وجود دارد برای شما که می خواهید زمان زیادی را برای لذت بردن از ماجراجویی در فضای باز و گنجینه های تاریخی بگذارید.

ایرانیان برای ورود به این کشور با اهداف گردشگری نیازمند اخذ ویزای توریستی سوئد می باشند. از طریق ویزای توریستی سوئد می توانید برای مدت محدودی در این کشور حضور داشته باشید و در این بازه اجازه کار یا تحصیل به شما داده نمی شود. جهت اخذ این ویزا شما باید تمکن مالی لازم برای مدت سفر خود به سوئد را اثبات نمایید. همچنین باید از بیمه درمانی مناسب برخوردار باشید که در صورت بروز بیماری در طول سفر هزینه های درمان شما را پوشش دهد.

ویزا سوئد - هلدینگ باکی

ویزای توریستی سوئد می تواند گزینه بسیار مناسبی برای افرادی باشد که قصد گردشگری و دیدن این کشور زیبا و دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی و حوزه شنگن را دارند. همیشه در جریان باشید برای درخواست ویزای توریستی کشور سوئد نیاز به ارائه علقه های قوی مادی و معنوی می باشد و وجود دعوت نامه از کشور سوئد و ارائه مدارک بازگشت شخص به کشور خود می تواند بسیار موارد مهمی جهت دریافت ویزا توریستی کشور سوئد باشد. یکی از نکات مهم ویزا توریستی سوئد کوتاه مدت بودن آن می باشد که شخص نهایت در حدود 90 روز می تواند در سوئد و یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه شنگن به صورت توریست حضور داشته باشد. وقتی شخص ویزای توریستی دریافت می کند، به عنوان گردشگر وارد اروپا شده و از حقوق شهروندی مثل حق کار و تحصیل برخوردار نیست. برخی افراد با تصور اشتباه از اینکه با ویزاهای توریستی به سوئد رفته و با دریافت ویزا توریستی سوئد می توانند با پیدا کردن کار و یا ثبت نام در یک دانشگاه یا موسسه اقامت کشور سوئد را دریافت کنند اقدام به اخذ ویزا توریستی می کنند که این موارد معمولاً امکان ندارد. ویزا توریستی سوئد در داخل کشور سوئد قابل تمدید نیست و شخص با پذیرش دانشگاه یا پیدا کردن کار نمی تواند نوع ویزا خود را به ویزا اقامتی تبدیل کند و اقامت کشور سوئد را اخذ کند. شخص جهت تغییر نوع ویزا باید به کشور خود بازگردد و سپس دوباره درخواست نوع اقامت مورد نظر خود را بدهد. البته بدیهی است که دانشگاه یا حتی کارفرما جهت استخدام یا ثبت نام شخص از فرد مدارک هویتی و مدارک اقامتی وی را طلب می کنند که شخص با ویزای توریستی شانس بالایی جهت پیدا کردن کار نیز ندارد. به همین جهت افرادی که قصد مهاجرت به کشور سوئد دارند بهتر است از ابتدا از روش های دیگر اقدام کنند.