baki

ویزا دبی

در کلیه کشورهای جهان، ویزا جهت اتباع خارجی توسط مراجع قانونی از قبیل سفارتخانه‌ها و ... صادر می‌شود، در حالی که ویزای دبی به عنوان مجوز ورود به امیر نشین دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می‌شود و کلیه افراد (به استثنای شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی، می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای خود را دریافت کنند) ملزم به دریافت ویزا قبل از سفر به این کشور هستند.درخواست ویزای توریستی امارات متحده عربی تقریبا بدون هیچ گونه دردسری است و به دلیل دخالت‌ نداشتن سفارت در امر ویزا، احتیاجی به مصاحبه و حضور شخص متقاضی نیست.ویزای دبی قواعد و قوانین خاصی داشته و حین اقدام برای اخذ باید این مسایل را رعایت کرد، در غیر این صورت ممکن است موجب طولانی شدن پروسه اخذ ویزا و یا رد آن شود.

ویزا دبی - هلدینگ باکی

طبق مصوبه سفارت امارات که از ماه اکتبر 2017 اعلام و اجرا شد، صدور ویزا برای کسانی که قبلا ویزای امارات داشته اند، فقط در صورتی امکان پذیر است که روی سایت سفارت، اپلیکیشن باز نداشته باشند.کشور امارات متحده عربی از کشورهای ثروتمند و توریستی خاورمیانه، شهر دبی بزرگترین و پیشرفته ترین شهر آن و سرانجام ویزای دبی و ویزای امارات یکی از محبوب ترین ویزای های آسیا و جهان هستند.همان طور که می دانید دبی یک منطقه آزاد تجاری است، پس برای سفر به این شهر، باید به دنبال اخذ ویزای دبی باشید.

نحوه درخواست ویزای امارات :

برای اخذ ویزای امارات باید از قوانین تصویب شده در رابطه با چگونگی اخذ ویزای امارات و دبی، پیروی کنید. روش های مختلفی برای دریافت این ویزا وجود دارند که در قالب موارد زیر دسته بندی می شوند.در توضیح بیشتر، برای اخذ ویزای دبی باید بررسی کنید که کشور مبدا شما در کدام دسته از بخش های زیر قرار می گیرد. امارات متحده عربی اجازه ورود به دبی را به شهروندان کشورهایی چون استرالیا، آمریکا، ژاپن و غیره که دارای گذرنامه امارات هستند را می دهد بدون اینکه این افراد نیاز باشد مقدمات اخذ ویزای دبی را بگذرانند. افراد مقیم این کشورها به راحتی می توانند به مدت 30 روز و به صورت رایگان از نظر پرداخت هزینه ویزای دبی، به دبی سفر کنند. متاسفانه ایران در این دسته قرار نمی گیرد.دسته دوم شهروندان کشورهایی چون آرژانتین، بلژیک، دانمارک و غیره هستند. این افراد می توانند به مدت حداکثر 90 روز در مدت 6 ماه پس از صدور گذرنامه، در دبی اقامت داشته باشند. ایران در این دسته قرار ندارد.شرایط ویزای دبی برای بقیه کشورهایی که جز این دو دسته قرار نمی گیرند متفاوت است. این افراد باید به سراغ اخذ ویزای از پیش تعیین شده یعنی دریافت ویزای الکترونیکی امارات یا ویزای دبی آنلاین بروند.

ویزا دبی - هلدینگ باکی

انواع ویزای امارات :

شرایط ویزای دبی برای هر فرد متقاضی ویزا متفاوت است و به این بستگی دارد که فرد متقاضی به دنبال چه نوع ویزایی است و دقیقا چه شرایطی را دارد. انواع ویزای امارت یا دبی در موارد زیر خلاصه می شوند:

ویزای دو روزه غیرقابل تمدید ،ویزای 4 روزه غیرقابل تمدید ،ویزای 14 روزه عادی ،ویزای 14 روزه فوری ،ویزای توریستی یک بار ورود 30 روزه قابل تمدید ،ویزای توریستی یک بار ورود 90 روزه قابل تمدید ،ویزای توریستی چند بار ورود 30 روزه قابل تمدید ،ویزای توریستی چند بار ورود 90 روزه قابل تمدید ،ویزای پزشکی جهت استفاده شهروندان کشورهای دیگر از کادر پزشکی و بیمارستان های خصوصی این کشور ،ویزای ترانزیت جهت عبور و مرور از فرودگاه و خاک امارات ، ویزای تحصیلی جهت تحصیل در امارات ،ویزای خدمات برای انجام وظایف تجاری واگذار شده از طرف دولت امارات به افراد خارجی ،ویزای کاری جهت کار در یک شرکت خصوصی یا دولتی امارات در صورت داشتن دعوتنامه کاری از سوی آن شرکت یا سازمان اماراتی