baki

ویزای دانشجویی کانادا

برای تحصیل در کانادا علاوه بر ویزای دانشجویی به مجوز تحصیل نیز نیاز دارید.

علاوه بر اینکه یک مکان توریستی بسیار محبوب است ، کانادا برای دانشجویان نیز جذاب است. این کشور بسیار پیشرفته و دارای متدولوژی عالی و دارای مدرک ارزشمند است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد می خواهند فرزندان خود را در مدارس ابتدایی یا متوسطه کانادا ثبت نام کنند ، در حالی که بزرگسالان نیز می خواهند برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را از آنجا شروع کنند. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید ، دانشجویان باید ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل داشته باشند. در این مقاله به جزئیات ویزای دانشجویی و مجوزهای تحصیلی می پردازیم.

ویزا کانادا - هلدینگ باکی

ویزای دانشجویی کانادا چیست؟

ویزای دانشجویی کانادا به شخصی که دارای این امکان است اجازه می دهد تحصیلات خود را در کانادا شروع کند. ویزای دانشجویان اساساً همان ویزای ویزیتور کانادا یا مجوز سفر الکترونیکی (eTa) است ، اما دانشجو به یک مجوز تحصیل نیز نیاز دارد. بنابراین ویزای دانشجویی کانادا ترکیبی از ویزای توریستی و مجوز تحصیل یا ETA و مجوز تحصیل است. ویزای تحصیلی کانادا فقط به شما امکان می دهد تحصیلات خود را در کانادا در آنچه موسسات یادگیری تعیین شده (DLI) نامیده می شوند ، شروع کنید. اجازه تحصیل به شما امکان می دهد تا زمان اتمام برنامه خود در کانادا بمانید و در برخی موارد در حالی که در مدرسه ثبت نام کرده اید یا بعد از فارغ التحصیلی کار کنید. برای حفظ ویزای تحصیل در کانادا ، باید این شرایط را رعایت کنید:

ویزا کانادا - هلدینگ باکی

همیشه در DLI (موسسات یادگیری تعیین شده)ثبت نام کنید.

برای تکمیل برنامه تحصیلی خود تلاش کنید.

شرایط ویزای دانشجویی را رعایت کنید.

اگر شرایط ویزای دانشجویی را برآورده نکردید ، تحصیل را متوقف کنید.

بلافاصله پس از اتمام مجوز تحصیل ، کانادا را ترک کنید.

اجازه تحصیل به شما اجازه نمی دهد که مدارک صادر شده از کانادا یا مزایای دولت کانادا مانند مزایای سلامتی را دریافت کنید. با این وجود این مسیری آسانتر را برای شما ایجاد می کند تا بتوانید در صورت رسیدن به هدف خود ، تابعیت کانادا را درخواست کنید.

چه کسی به یک مجوز تحصیل در کانادا احتیاج دارد؟

کلیه دانشجویان بین المللی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند و برای ورود به کانادا به ویزای بازدید کننده یا ETA نیاز دارند ، باید ویزای دانشجویی و مجوز دریافت کنند. این مجوز به خودی خود اجازه ورود به کانادا را نمی دهد ، اما همراه با ویزای توریستی یا ETA ، به شما اجازه می دهد تحصیلات خود را شروع کنید. با این حال ، برخی از گروه هایی وجود دارند که در شرایط خاص ، ممکن است به تحصیل در کانادا نیاز نداشته باشند ، مانند:

ویزا کانادا - هلدینگ باکی

اگر برنامه تحصیل شما در کانادا کمتر از 6 ماه باشد ، فقط به ویزای توریستی یا ETA احتیاج خواهید داشت ، اما به شرطی که برنامه را در 6 ماه یا کمتر تکمیل کنید ، اجازه تحصیل ندارید. اگر نتوانید برنامه کوتاه مدت را در 6 ماه به اتمام برسانید ، به مجوز تحصیل نیاز خواهید داشت.

اگر شما یک خانواده یا کارمند یک نماینده خارجی در کانادا هستید که توسط امور جهانی کانادا معتبر شناخته شده اید ، پس نیازی به اجازه تحصیل ندارید.

اگر عضو نیروهای مسلح خارجی در کانادا هستید و در وظایف رسمی هستید ، نیازی به مجوز مطالعه ندارید ، اما ممکن است اعضای خانواده شما به یکی از آنها نیاز داشته باشند.

اگر شما شهروند کشور دیگری هستید که دارای یک وضعیت ثبت شده هند در کانادا هستید ، نیازی به اجازه تحصیل ندارید.

ویزا کانادا - هلدینگ باکی

اگر فرزند خردسالی در کانادا هستید ، در صورت وجود نیاز به اجازه تحصیل ندارید:

در مهد کودک؛

پناهنده یا مدعی پناهنده.

اگر والدین شما پناهنده یا مدعی پناهنده هستند.

به مدرسه پیش دبستانی ، ابتدایی یا متوسطه می روید و والدینی دارید که مجاز به کار یا تحصیل در کانادا است.