baki

ویزا بلژیک

ویزای بلژیک، جزو ویزای کشور‌های شینگن می‌باشد. از شرایط اخذ ویزای بلژیک می‌توانیم به تمکن مالی، گردش حساب و یا ارائه دعوت نامه اشاره کنیم. وقت سفارت بلژیک مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر کارگزاری ویزای این کشور مراجعه می‌کنید. ۲۱ روز کاری پس از ارائه درخواست، جواب ویزای بلژیک برای شما صادر می‌شود .

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی

وقت سفارت بلژیک :

تمامی خدمات وقت سفارت بلژیک در ایران، به عهده شرکت VFS Global می‌باشد. مدت زمان حضور در دفتر کارگزاری ویزای بلژیک، بین ۴ تا ۶۰ روز پس از ارسال درخواست می‌باشد. برای دریافت وقت سفارت بلژیک، به آدرس ایمیل معرفی شده، درخواست خود را ارسال کنید. برای دریافت وقت سفارت فقط به اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت خود نیاز دارید. برای حضور در دفتر کارگزاری ویزای بلژیک می‌توانید در روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸ تا ۱۷ به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای بلژیک :

سفارت کشور بلژیک، یک سری شرایط و قوانین برای متقاضیان ویزای این کشور تعیین کرده است. در صورتی که شما دارای این شرایط نباشید، مجاز به اخذ ویزای بلژیک نخواهید بود. شرایط اخذ ویزای بلژیک به شرح زیر می‌باشد:

۱. تمکن مالی:

مبلغ تمکن مالی برای ویزای بلژیک، برای هر نفر مبلغی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. نامه تمکن مالی باید به یورو بیان شود و همچنین باید توسط مدیر شعبه صادر کننده، به مهر و امضاء برسد. در صورتی که تمکن مالی شما کمتر از این مبلغ باشد، درخواست ویزای بلژیک شما رد خواهد شد.

۲. گردش حساب ۳ ماهه اخیر:

منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات ۳ ماهه آخر حساب متقاضی ملاک است. گردش حساب متقاضی، نقش مهمی در اعطا و یا عدم اعطای ویزای بلژیک دارد.

۳. ارائه دعوت نامه:

دعوت‌نامه ویزای بلژیک می‌تواند از سوی یک دوست، اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. در متن دعوت نامه، نسبت و روابط شما با دعوت کننده حتما باید ذکر شود. در غیر این صورت، دعوت نامه اعتباری ندارد.

۴. تاریخچه سفری:

تاریخچه سفری متقاضی می‌تواند شانس ایشان را در اخذ ویزای بلژیک افزایش دهد. منظور از تاریخچه سفری، ارائه ویزای شینگن نیست و هر ویزایی که از اعتبار بالایی برخوردار باشد (مثل ویزای چین و سنگاپور) می‌تواند به شما در اخذ ویزای شینگن بلژیک کمک کند.

۲۱ روز کاری پس از مراجعه به دفتر وی اف اس گلوبال، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای بلژیک، حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی، به دفتر VFS مراجعه کند.ویزای تضمینی بلژیک به هیچ عنوان وجود ندارد. تصمیم گیرنده اصلی در اعطای ویزای بلژیک به شما، فقط و فقط افسران ویزای این کشور می‌باشند. آژانس ها و کارگزاران ویزای شینگن بلژیک فقط می‌توانند راه و روش اصولی اخذ ویزای این کشور را به شما نشان دهند که با این وجود، حتی ممکن است بازهم درخواست ویزای شما رد شود!

ویزا بلژیک -  هلدینگ باکی

دلایل ریجکت ویزای بلژیک به شرح زیر می‌باشد:

رایج ترین دلیل ریجکت ویزای بلژیک، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود می‌باشد. برای رفع این مورد می‌توانید وابستگی های شغلی و خانوادگی خود را در ایران به افسران ویزا اعلام کنید.

• عدم اعتماد افسران ویزای بلژیک به بازگشت متقاضیان

• گردش حساب پائین و تمکن مالی نامناسب

• سوء پیشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال

• ارائه پاسپورت های آسیب دیده و یا منقضی شده

• ارائه مدارک غیر واقعی و یا جعلی