baki

ویزا ایسلند و مدارک آن

ایسلند، کشور گل و لاله‌‌های رنگین با کافه‌‏های چشم‏‌نواز کنار رودخانه، ساختمان‏‌هایی با معماری‏‌های فوق مدرن و پل‏‌هایی که به زیبایی دنیای کلاسیک را به دنیای پر زرق و برق معاصر پیوند داده‌‏اند، این کشور رنگارنگ هر ساله پذیرای توریست‏‌های بسیاری در قالب تور ایسلند و یا به صورت انفرادی از سراسر دنیا با اهداف مختلف و از طریق ویزای ایسلند پا به این کشور می‏گذارند. اما شما قبل از سفر به این کشور نیاز است که اقدام به اخذ ویزای ایسلند نمایید تا به راحتی و در کمترین زمان ممکن به این کشور زیبا سفر کنید. ویزای ایسلند را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد: ویزا نشنال ایسلند و ویزا شینگن ایسلند

همانطور که می‌دانید ایسلند یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است، پس اگر ویزای شینگن ایسلند را دریافت کنید، می‌توانید به تمام کشورهای عضو شینگن هم سفر کنید. ولی اگر ویزای نشنال را دریافت کنید، فقط می‌توانید به کشور ایسلند سفر کنید. ویزای شینگن ایسلند به دو دسته ویزای شینگن کوتاه مدت و ویزای مالتی شینگن تقسیم می‌شود که این نوع ویزاها با نظر و صلاح دید کنسول ویزای مربوطه برای شما ارائه می‌گردد. ویزای ایسلند به صورت های مختلفی از قبیل ویزای توریستی، تجاری، ملاقات خانواده و بستگان، ترانزیت فرودگاهی، ورود مجدد، طولانی مدت (تحصیلی و کاری) صادر می‌شود.

ویزا ایسلند- هلدینگ باکی

ویزای توریستی ایسلند همراه با شرایط خاصی می باشد و افرادی که قصد دریافت این نوع ویزا را در سال 2020 دارند، باید مدارک لازم را آماده کنند. ایسلند کشوری زیبا در اقیانوس اطلس می باشد. در واقع این کشور یک جزیره بزرگ می باشد که دارای بیش از 27 جزیره کوچک است. اکثر مردم ایسلند مسیحی می باشند و به زبان ایسلندی مسلط هستند. پایتخت این کشور زیبای اروپایی ریکاویک نام دارد. هوای این شهر معمولا دمای مشابه به هوای شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا دارد. سالانه افراد زیادی جهت مهاجرت به ایسلند اقدام به دریافت روادید مختلفی این کشور می کنند. ایسلند به دلیل داشتن شرایط بسیار عالی و جاذبه های گردشگری، باعث شده تا هر سال افراد بسیاری اقدام به اخذ ویزای توریستی ایسلند کنند.رفاه اجتماعی و همچنین وجود امنیت در ایسلند، باعث سفر گردشگران زیادی به این کشور شده است. ایسلند دارای جاذبه های طبیعی فوق العاده زیبایی می باشد. گرچه کشور اروپایی ایسلند نزدیک به قطب شمال است، اما دارای چشمه های آب گرم نیز می باشد. سالانه تعداد بی شماری توریست از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند. ویزای توریستی ایسلند یکی از راه های رفتن به کشور زیبای ایسلند می باشد. شما عزیزان اگر قصد دارید به این کشور سفر کنید و جاذبه های طبیعی آن را از نزدیک مشاهده کنید، دریافت ویزای توریستی ایسلند ضروری است.

دریافت ویزای توریستی ایسلند مانند روادید گردشگری سایر کشورهای جهان نیاز به مدارک و اسناد مختص به خود را دارد. اسناد و مدرک های لازم جهت دریافت ویزای توریستی ایسلند شامل موارد زیر می باشد:

1. گذرنامه معتبر (اعتبار بیشتر از 6 ماه)

2. تکمیل فرم تقاضای روادید شنگن

3. ارائه کارت شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و غیره)

4. عکس 6 در 4 با زمینه سفید (2 عدد)

5. ارائه فتوکپی تمامی صفحات روادید شنگن

6. ارائه مدرک جهت اثبات شرایط مالی

7. ارائه مدرک برای ثابت کردن مشغول به کار بودن متقاضی

8. ارائه مدرک برای ثابت کردن مشغول به تحصیل بودن متقاضی

9. داشتن بیمه سفر

10. اسناد مسکن و خرید بلیط هواپیما و تعیین محل سکونت در زمان سفر لازم می باشد.