baki

ویزا اندونزی

ویزای اندونزی یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل برای سفر به این کشور می باشد همانگونه که تمامی کشورها به هنگام سفر مستلزم ویزا می باشند از این پس ویزای اندونزی نیز پیش از سفر لازم و ضروری می باشد.همانند کشورهای دیگر سفارت اندونزی در تهران و برای اخذ ویزای اندونزی فرد متقاضی نیازمند به حضور در سفارت خانه می باشد و باید برای سفر به این کشور تمامی مراحل به صورت کاملا قانونی طی شود و توصیه میشود رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل در این کشور پس از اخذ ویزا صورت بگیرد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که گذرنامه فرد متقاضی باید حداقل شش ماه از زمان صدور آن گذشته باشد و نکته قابل توجه این است که اخذ ویزای اندونزی فاقد مصاحبه حضوری می باشد.به طور کلی می توان گفت کشور اندونزی در یک صورت امکان ورود به خاک خود را به افراد متقاضی می دهد که ویزای اندونزی در اختیار داشته باشند و تمامی مراحل را به صورت قانونی طی نمایند. افرادی که اقدام به اخذ ویزای توریستی اندونزی می کنند ویزای آنها تنها یک ماه اعتبار دارد و در طول آن مدت نمی توانند اقامت دائم بگیرند و یا در آن کشور مشغول به کار شوند.

انواع ویزای اندونزی :

اندونزی یکی از کشورهای محبوب آسیایی است که در زمینه گردشگری و توریستی توانسته مسافران زیادی را به سمت و سوی خود بکشاند و به طور کلی علت شهرت و محبوبیت این کشور طبیعت بسیار زیبا و بکر و سواحل فوق العاده یا به عبارتی جاذبه های دیدنی آن و شهر جاکارتا می باشد. همانگونه که میدانید تمامی کشورها به هنگام ورود به خاک آنها نیازمند به ویزا هستند و به هنگام اخذ ویزا باید هدف اصلی و مقصود فرد مشخص شده باشد و همانگونه که هر کشور دارای انواع مختلف ویزا می باشد ویزای اندونزی نیز خود دارای انواع متعدد می باشد که عبارتند از:

1. ویزای توریستی و گردشگری اندونزی که از جمله ویزای کوتاه مدت آن به شمار می آید.

2. ویزای تجاری یا کاری که برای مدت تعیین شده می باشد.

3. ویزای خبرنگاری

4. ویزای مقام های رسمی

5. ویزای تحصیلی که برای زمان مشخص صادر می شود.

به عبارتی به دلیل اینکه اخذ ویزای اندونزی کار بسی دشوار است باید تمامی اطلاعات و جزئیات را در این زمینه دانست و آسان ترین روش ممکن را انتخاب کرد و هزینه ویزای اندونزی بستگی به نوع ویزا دارد و دارای تنوع قیمت می باشد. نکته مهمی که باید درباره این کشور دانست این است که حداکثر اقامت در این کشور 29 روز می باشد و باید افراد پیش از ورود به این کشور به تمامی جزئیات آن آگاه باشند. نکته قابل توجه این است که همچون ورود به سایر کشورهای خارجی باید فرد متقاضی تمامی مدارک خود را به انگلیسی ترجمه کند و حداقل دو ماه قبل از سفر باید اقدامات لازم برای اخذ ویزا و … صورت بگیرد.یکی از آسان ترین ویزاهای این کشور ویزای توریستی آن می باشد که فرد متقاضی به نسبت با دشواری کمتری مواجه است که خود دارای مراحل خاصی می باشد که از جمله آنها این است ویزای توریستی اندونزی اعتبار آن به اتمام می رسد و این نوع ویزا تنها یک بار قابل استفاده است و این ویزا به هیچ عنوان قابل تمدید نمی باشد و در صورت خاتمه یافتن اعتبار آن یا سفر مجدد به این کشور دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. یکی از نکات مهم درباره ویزای اندونزی از نوع توریستی آن این است که فرد متقاضی اجازه کار، تجارت و اقامت طولانی مدت در آن کشور را نخواهید داشت.

ویزا اندونزی - هلدینگ باکی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای اندونزی :

همانگونه که اخذ ویزای تمامی کشورها نیازمند به ارائه مدارکی می باشد برای اخذ ویزای اندونزی نیز فرد متقاضی لازم است مدارکی ارائه دهد که عبارتند از:

1. تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای اندونزی

2. شناسنامه و کارت ملی همراه با کپی آنها

3. ارائه گذرنامه دارای اعتبار 6 ماه همراه با کپی

4. دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید

5. ارائه نامه ای که مربوط به تمکن مالی و گردش آخر حساب بانکی فرد می باشد.

فرد متقاضی به هر طریقی که می خواهد اقدام به اخذ ویزای اندونزی نماید باید تمامی مدارک مربوط را ارائه دهد مثلا زمانی که از طریق ازدواج اقدام کند باید سندی مبتنی بر اثبات خویشاوندی و ارتباط شما با فرد باشد. چنانچه سفر به اندونزی به صورت تحصیلی باشد باید فرد تمامی مدارک دال بر تحصیل و … در اختیار فرد باشد. به عبارتی چنانچه فرد می خواهد خود به تنهایی سفر کند باید رضایت نامه کتبی والدین خود را در دست داشته باشد.زمانی که فرد متقاضی خواستار اخذ ویزا از نوع کاری و تجاری می باشد باید مدارک لازم در این زمینه که گواه بر این فعالیت است در دست افراد باشد و همچنین برای دریافت این نوع ویزا باید جواز کسب و کار نیز نکته ای واجب و ضروری است. یکی از نکاتی که حائز اهمیت است این است که اندونزی اجازه صدور و اخذ ویزای فوری به متقاضیان داده است یعنی به عبارتی بسته به ویزای فرد و درخواست وی برای دریافت آن هزینه و تلاش برای سفر با یکدیگر متفاوت می باشد.

ویزا اندونزی - هلدینگ باکی