baki

اخذ ویزا اتریش

برای درخواست ویزای توریستی اتریش باید امور اداری مرتبط با این موضوع را از طریق کارگزاری وی‌اف‌اس گلوبال VFS Global در تهران پیگیری نمایید. سفارت اتریش مانند بسیاری دیگر از سفارت‌های اروپایی در کشورمان انجام امور اداری درخواست ویزا را برون‌سپاری کرده است. البته دقت داشته باشید که تنها برای گرفتن ویزای شینگن کوتاه مدت از جمله ویزای توریستی اتریش باید از طریق کارگزاری مذکور اقدام کنید. بنابراین مراحل اخذ ویزاهای بلندمدت شینگن باید از طریق سفارت کشور مربوطه پیگیری شود.اولین کاری که باید در رابطه با این موضوع انجام دهید جمع‌آوری مدارک مورد نیاز است. همچنین باید فرم درخواست ویزای توریستی اتریش را نیز با دقت تکمیل نمایید. دقت داشته باشید که مدارک شما دچار نقص نباشد زیرا درخواست‌های ناقص مورد قبول قرار نخواهند گرفت.

در حال حاضر برای اخذ ویزای توریستی شینگن اتریش لازم نیست که شخص متقاضی حضوری به سفارت اتریش در تهران مراجعه نماید. اما با توجه به این که در گذشته برای اخذ ویزای اتریش لازم بود که وقت سفارت توسط متقاضیان گرفته شود هنوز هم از اصطلاح دریافت وقت سفارت استفاده می‌شود که به معنی گرفتن وقت ملاقات از کارگزاری وی‌اف‌اس گلوبال است. اما فرآیند گرفتن وقت از کارگزاری وی‌اف‌اس گلوبال به چه صورت است؟

بعد از این که ایمیل شما با تمامی جزئیات ذکر شده توسط مرکز وی‌اف‌اس دریافت شود اطلاعات مربوط به قرار ملاقات برای شما ارسال خواهد شد. دقت داشته باشید که برای هر یک از افراد متقاضی باید یک وقت ملاقات جداگانه تعیین شود. به عنوان مثال یک خانواده ۴ نفره باید ۴ وقت ملاقات را گرفته باشند.در وقت تعیین‌شده باید در مرکز وی‌اف‌اس گلوبال در تهران حضور پیدا کرده و درخواست خود را همراه با کلیه مدارک ارائه نمایید. در صورتی که برای بار اول قصد سفر به اتریش را دارید یا از آخرین باری که به یکی از کشورهای شینگن سفر کرده‌اید بیشتر از ۵ سال گذشته باید اقدامات مربوط به بیومتریک شامل انگشت‌نگاری و گرفتن عکس را نیز در این مرکز انجام دهید. پس از انجام این کارها می‌توانید روند درخواست خود را به صورت آنلاین و از طریق صفحه پیگیری درخواست وی‌اف‌اس گلوبال پیگیری نمایید. بعد از پایان یافتن بررسی پرونده در سفارت، پاسپورت شما به مرکز وی‌اف‌اس ارسال خواهد شد و می‌توانید با حضور در این مرکز آن را تحویل بگیرید.

مدت‌زمان صدور ویزا بر اساس قواعد موجود نباید بیش از ۲ تا ۳ هفته طول بکشد. این مدت تنها به بررسی مدارک ارائه‌شده در سفارت و توسط آفیسر پرونده مربوط می‌شود. برای تعیین وقت سفارت اتریش نیز باید زمانی را در نظر بگیرید که گاها می‌تواند تا ۱ ماه هم طول بکشد. علاوه بر این مدت باید زمانی را صرف تکمیل و ترجمه مدارک کنید.

ویزا اتریش - هلدینگ باکی

ریجکت ویزای اتریش :

مهم‌ترین دلیلی که باعث رد و یا ریجکت ویزای اتریش می‌شود تردید افسر مهاجرت در خصوص عدم بازگشت متقاضی با کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار ویزا است. درواقع در درصد بالایی از پرونده‌های ریجکتی ویزا اتریش شاهد هستیم در نامه ریجکتی ارسالی از سفارت به این نکته اشاره‌شده که مسئول بررسی پرونده قانع نشده است متقاضی پس از پایان سفر به کشور خود بازخواهد گشت. نکته مهم دیگر وجود نداشتن برنامه سفر مناسب و موجه برای حضور در اروپا است. در ست به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم برای اخذ ویزای توریستی اتریش از طریق آژانس و یا شرکتی معتبر درزمینهٔ ارائه خدمات گردشگری و در قالب تور اقدام کنید تا تردید‌ها در خصوص برنامه‌ سفر به حداقل برسد. عامل مهم دیگر مدارک مالی مسافر است. بسیاری از مسافران بدون آگاهی از شرایط سفارت در فاصله کوتاهی از زمان مراجعه به سفارت و ارائه مدارک اقدام به واریز مبالغ نسبتاً زیاد به حساب بانکی خود کرده و اصلاحا حساب خود را پُر می‌کنند. این موضوع ازنظر سفارت حساب‌سازی تلقی می‌شود و بدون شک پرونده رد خواهد شد. سفارت‌های اروپایی در خصوص مدارک مالی بسیار حساس هستند و با دقت بسیاری ورودی و خروجی‌های حساب شما را بررسی می‌کنند.