baki

اخذ اقامت نروژ از طریق خرید ملک

هیچ محدودیتی برای خرید ملک از سوی خارجیان در نروژ وجود ندارد. پس اگر قصد ماندن در نروژ را برای مدتی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که برای تجربه‌ی تجارتی خوب، ملکی را خریداری کنید. ارزش ملک در دهه گذشته به طور پیوسته افزایش یافته و انتظار نمی‌رود که سقوط قیمت‌ها را در آینده داشته باشیم. در طول بحران سال 2008، تلنگری به قیمت‌ها زده شد، اما مجدد، قیمت ها به عقب برگشتند. با این هزینه‌های بالای اجاره و رهن، البته در صورتی که استطاعت مالی دارید عاقلانه است که خود، ملکی را خریداری کنید. معمولا افراد برای خرید ملک، وامی را تحت عنوان وام مسکن می‌گیرند که در مدت 15 تا 20 سال باید بازپرداخت شود. اگر در گرفتن وام از بانک با مشکل مواجه شوید، می توانید از وام شهرداری اداره مسکن در هر محله استفاده کنید. بانک مسکن، مرکز ارایه‌ی وام، کمک‌های مالی و راهنمایی در مورد خرید ملک در نروژ است. آنها همچنین خریداران را از طرح‌های جدید مطلع می کنند.در اسلو مالیات دارایی وجود ندارد، هرچند برای هر فروش تقریبا 2.5 درصد مالیات انتقالی به عنوان هزینه سند باید پرداخت شود. علاوه بر این، به طور معمول بلافاصله بعد از اینکه فروش به طور کامل انجام شد حق حبس مال روی ملک گذاشته می‌شود. هنگامی که مالکیت ملک به طور رسمی منتقل شود، این حق حبس مال نیز از روی ملک برداشته می‌شود.معمولا 20 درصد قیمت ملک باید به عنوان پیش قسط پرداخت شود. نرخ سود بسته به اینکه چقدر به عنوان پیش قسط در نظر گرفته شده است، تغییر خواهد کرد. جوانانی که مسکن اولی هستند می‌توانند وام مسکن با نرخ سود پایین تری دریافت کنند. هزینه های اضافی دیگری نیز وجود دارد که با توجه به نوع ملک متفاوت است. برای اطلاع از این هزینه‌ها برای ملک مورد نظر خود، میتوانید از نمایندگی املاک و مستغلات سوال کنید.خانه ها یا ویلاهایی که افراد برای سپری کردن تعطیلات خود خریداری می‌کنند مشمول مالیات سالانه 2.5 درصدی از ارزش افزوده‌ی املاک می‌شود. اگر ملک به طور انحصاری برای اجاره دادن به افراد استفاده شود، در واقع کسب و کار محسوب شده و مالیاتی با نرخ 28 درصدی اخذ می‌گردد. اگر به فروش برسد، و بیش از پنج سال در اختیار صاحب خانه باشد، سود آن مالیاتی را شامل نخواهد شد. باید بدانید که تنها با خرید ملکی در نروژ نمی توانید مجوز اقامت دائم بگیرید.

ویزا نروژ -  هلدینگ باکی

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در نروژ جهت اخذ اقامت :

نروژ یک کشور پیشرفته در شمال اروپا است، یک کشور پر جمعیت با اقتصاد سالم. نروژ جزء منطقه شنگن است ولی عضو کشورهای شهروندی اتحادیه اروپا نیست. نروژ به ویزای طلایی و ویزا از طریق سرمایه گذاری مجوز می دهد، معیار سرمایه گذاری براید دریافت ویزای از طریق سرمایه گذاری 100 هزار یورو است. سرمایه گذاری تنها در شرکت های نفت و گاز و یا شرکت های IT مجاز است.

دریافت ویزا سرمایه گذاری از طریق شرکت های مهاجری بهترین راه برای مهاجرت به نروژ است، البته در صورتی که توانایی مالی داشته باشید. نروژ یک کشور پیشرفته است و زندگی در آن جا یک زندگی ایده‌آل است. وقتی که از شرکت مهاجرتی مشاوره میگیرید هیچ نگرانی در این مورد کم و کسری وجود ندارد. اطلاعات کامل توسط شرکت های مهاجرتی فراهم شده است و این مسئله مهاجرت به نروژ را ساده کرده است. سرمایه گذاری مالی:

1. حداقل میزان سرمایه گذاری: 100 هزار یورو ( تقریبا 112 هزار دلار )

2. مدت زمان اجرا : 1 ماه

3. مجوز اقامت : بعد از 3 سال زندگی مداوم

4. شهروندی نروژ : بعد از 7 سال زندگی

مزایا و معایب سرمایه گذاری در نروژ :

مزایای اصلی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) نروژ، اقتصاد بسیار قوی و چشم انداز‌های بسیاری برای توسعه دارد. به عنوان مثال، بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار توسعه یافته است. بخش عمومی نیز به خوبی سازمان یافته (سرمایه ای مستقل در منابع مازاد وجود دارد که در هر زمانی می‌تواند در اقتصاد دخالت کند) و زیرساخت های کشور دارای کیفیت بالایی است.نیروی کار بسیار ماهر، چند زبانگی و بالاترین قدرت خرید در جهان از دیگر نقاط مثبت نروژ است. همانطور که می توان از جایگاه هشتم آن در رتبه بندی بانک جهانی در بین کشورهایی که تجارت در آنها آسان تر است (انجام تجارت نروژ 2018) فهمید، محیط کسب و کار در نروژ بسیار مثبت و پایدار است. بخش بانکی و مالی و همچنین چارچوب مالی و قانونی نیز بسیار قوی هستند. محیط سیاسی کشور دموکراتیک، سالم و شفاف است.در نتیجه، حتی اگر بازار داخلی کوچک باشد (بدهی بیش از حد خانوارها و جمعیت کوچک)، نروژ پایگاه جالبی برای اجرای آزمایشی محصولات پرهزینه‌ی نوآورانه و همچنین برای صادرات به بازارهای کشورهای شمال اروپا، دریای بالتیک و روسیه غربی است.

معایب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در نروژ:

اقتصاد نروژ به طور کلی بسیار متنوع نیست و بسیار تحت تاثیر قیمت نفت است و در حال حاضر کشور از اوج تولید خود نیز فراتر رفته است (حتی اگر منابع جدیدی کشف شده باشد). همانند هر اقتصاد بین المللی باز دیگری، اقتصاد نروژ نیز نسبت به وضعیت اقتصادی رقیبان اصلی اقتصادی خود بسیار آسیب پذیر است و هنوز پیش بینی تأثیر خارج شدن از انگلیس در آینده (بزرگترین بازار صادرات نروژ است) بر اقتصاد آن سخت است.