baki

ویزا بلغارستان

اخذ ویزای بلغارستان یکی از قدم های اولیه برای ورود به این کشور می باشد و تحصیل یکی از راه های بسیار آسان برای ورود به این کشور می باشد چراکه دانشگاه های موجود در این کشور تمامی رشته های پزشکی، ریاضیات، شیمی و .. را دارا می باشد و مدرک صادر شده از این دانشگاه ها بسیار معتبر می باشد. به عبارتی می توان گفت ویزای بلغارستان یکی از شایع ترین ویزا برای ورود به این کشور قدیمی می باشد و ویزای بلغارستان همچون سایر کشورها به چندین شکل می باشد که از جمله آنها ویزای توریستی و تحصیلی و… می باشد که هر یک از آنها مراحل خاص خود را دارد. به عبارتی می توان گفت تمامی افرادی که قصد مسافرت به این کشور را دارند باید یکی از انواع ویزای این کشور را دریافت کنند.برای سفر به کشور بلغارستان اخذ ویزای بلغارستان لازم و ضروری می باشد بنابراین افراد زمانی که می خواهند به این کشور سفر کنند باید به سفارت بلغارستان که در تهران است مراجعه کنند و تمامی مدارک خود را تحویل دهند و برای گرفتن ویزا اقدامات و مراحل لازم صورت بگیرد. نکته مهم درباره بلغارستان این است که نه تنها از نظر توریستی و گردشگری کشور مناسبی برای سفر کردن می باشد بلکه از نظر اقتصادی نیز جایگاه برجسته ای در میان افراد به خود اختصاص داده است و این موارد مهم ترین دلایل جذب گردشگران به این کشور شده است.امروزه در تمامی جهان افرادی هستند که گرایش بسیار زیادی به مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته را دارند و در این میان بلغارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که همه ساله افراد بسیار زیادی را با هدف های متعدد به سمت و سوی خود می کشاند.

ویزا بلغارستان - هلدینگ باکی

انواع ویزای بلغارستان :

همانگونه که اشاره شد اهداف و انواع ویزای بلغارستان متعدد می شود که از جمله آنها:

1. ویزای نوع a که مربوط به افرادی می باشد که تنها در قسمت فرودگاه مشغول به فعالیت می باشند و به هیچ عنوان نمی توانند از محدوده فرودگاه خارج شوند.

2. ویزای نوع c این نوع ویزای بلغارستان مختص اقامت های کوتاه مدت می باشد و افراد بیش از زمان مقرر نمی توانند در آن کشور بمانند.

3. ویزای نوع d این نوع ویزا برای افرادی کاربرد دارد که می خواهند برای مدت طولانی در آن کشور بمانند.

هر یک از این ویزاها انواع و زمان مشخص دارند و تنها تا زمان مشخص شده خود می توانند در آن کشورها اقامت داشته باشند و نکته قابل توجه این است که درخواست برای هرگونه ویزا باید به واسطه سفارتخانه و کنسولگری کشور بلغارستان در کشور خود فرد صادر شود و در غیر این صورت امکان پذیر نمی باشد. به طور کلی می توان گفت یکی از راحترین ویزای بلغارستان ویزای توریستی آن است که به نسبت هزینه و دشواری آن کمتر است. می توان گفت افراد برای ورود به بلغارستان می توانند از دو راه استفاده کنند یکی از آنها تهیه ویزای ملی بلغارستان است و دیگری اخذ ویزای شینگن ؛ چنانچه راه و مرحله اول انتخاب شد از این پس باید آگاه باشید که این ویزا در واقع ویزای شینگن نمی باشد و به هیچ عنوان نمی توان از طریق آن به کشورهای دیگر وارد شد. نکته قابل توجه این است که افرادی که از کشورهای اروپایی قصد سفر به بلغارستان را دارند به مدت 90 روز می توانند در آن کشور اقامت داشته باشند و چنانچه بخواهند بیش از زمان مقرر در آن مکان بمانند باید اقدام به اخذ ویزای مجدد نمایند. در ضمن ویزای توریستی بلغارستان که زیر مجموعه ای از ویزاهای نوع c می باشد و برای اقامت های کوتاه مدت کاربرد دارد باید درخواست آن را در فصل تابستان ارائه دهند و با این عمل این مسافرت در قالب گروه و تور انجام می شود.