baki

ویزا استرالیا

ویزای استرالیا ، اسناد و مدارک مورد نیاز ، پروسه اخذ انواع ویزای استرالیا و همچنین شرایط دریافت ویزاهای مختلف استرالیا در تمامی Subclass ها در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. کدام ویزای کشور استرالیا موجب اخذ اقامت و پاسپورت می گردد؟ از چه طریقی و پس از طی چه مراحلی می توان ویزای کشور استرالیا را اخذ نمود؟ برای اخذ ویزای استرالیا چه اسناد و مدارکی نیاز است که ارائه نماییم؟ در این نوشتار تلاش نمودیم تمامی مطالب و موارد مهم در باب ویزای استرالیا را به صورت کامل و واضح تشریح نماییم. کشور استرالیا به علت کیفیت مطلوب زندگی، سطح بالای ارائه خدمات اجتماعی و همچنین وجود آموزش و پرورش قوی مقصد اتباع بسیاری از کشورها می باشد. اگر تمایل به اخذ ویزای استرالیا دارید، لازم به ذکر است این کشور تنوع بسیار بالایی در ارائه انواع ویزاها دارد که هر فردی با توجه به قصد و نیت خود مبنی بر سفر یا مهاجرت به استرالیا باید اقدام به اخذ ویزای مربوطه نماید. کشور استرالیا از جمله کشورهای پر طرفدار مهاجرت است و می توان گفت جزء مهاجرپذیرترین کشورها قلمداد می شود؛ چرا که با برخورداری از خدمات اجتماعی بالا و نظام آموزشی بسیار قوی سالانه متقاضیان بسیاری جهت مهاجرت و کسب اقامت دائم این کشور از طرق کارآفرینی، کار و تحصیل اقدام می نمایند. کشور استرالیا جزیره ای بسیار بزرگ قرار گرفته در اقیانوس آرام است که جمعیتی حدود ٢۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. فاصله شهرها در این جزیره پهناور بسیار زیاد است و بخش های قابل توجهی از این کشور خالی از سکنه می باشد. پایتخت استرالیا کانبرا و بزرگترین شهرهای این کشور سیدنی و ملبورن هستند که جزء پرجمعیت ترین شهرهای استرالیا نیز محسوب می گردند. کشور استرالیا از جمله کشورهای انگلیسی زبان محسوب می گردد. واحد پول این کشور دلار استرالیا (AUD) است. جالب است بدانید کشور استرالیا با مساحتی حدود ۷٫۶۸۶٫۵۸۰ کیلومتر ششمین کشور پهناور دنیا محسوب می گردد. افرادی که تمایل به اخذ ویزای این کشور را دارند، باید با این دید که مسیری دشوار در پیش دارند، در این مسیر گام بگذارند؛ چرا که طی سالهای گذشته این کشور به جهت ارائه انواع ویزا بسیار سختگیرانه برخورد نموده است.

ویزا استرالیا - هلدینگ باکی

تعطیلی بخش ویزای سفارت استرالیا

حوالی تابستان ۱۳۹۷، صفحه فیسبوک رسمی سفارت استرالیا در ایران اعلام کرد که فعالیت بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران به طور دائم متوقف شده است و از این پس تمامی درخواستهای صدور ویزای استرالیا به صورت آنلاین بررسی خواهد شد.طبق اعلام سفارت در آن زمان، علت این تغییر، سیاست اداره مهاجرت استرالیا برای بررسی آنلاین درخواست های ویزا از سراسر دنیا بود و به گفته سفارت، قرار نبود هیچ تغییری در نحوه رسیدگی به درخواستهای صدور ویزا برای متقاضیان ایرانی ایجاد شود. البته که فعالیت سفارت استرالیا در ایران همانند قبل ادامه دارد و هیچ تغییری در سیاستهای اداره مهاجرت استرالیا برای اعطاء ویزا به متقاضیان اعمال نشده است.جالب اینجاست که پس از گذشت تقریبا ۷ ماه از تعطیلی بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران، این موضوع تازه رسانه ای شد و در اکثر شبکه های خبری ایران و استرالیا به آن پرداخته شد. البته علت جذاب بودن این موضوع برای رسانه ها این است که بر خلاف اعلامیه قبلی سفارت، مشخص شد که علت بسته شدن بخش ویزای سفارت، نگرانی در مورد فساد اداری بوده است.

ویزا استرالیا - هلدینگ باکی

داستان از اینجا شروع شد که در ماه اول سال ۲۰۱۷، سازمان ACLEI استرالیا که مسئول مبارزه با مفاسد اداری است، نامه ای از طرف تعدادی از وکلای مهاجرت دریافت کرد که در آن هشدار داده شده بود که بعضی از وکلای مهاجرت، ادعا میکنند که در سفارت استرالیا در تهران رابطی دارند و به واسطه این ادعا، از مشتریان تا چهل هزار دلار برای ویزاهای گردشگری دریافت میکنند. دستمزد معمول ویزای گردشگاری حداکثر ۱۰۰۰ دلار است.در این نامه همچنین به این اشاره شده که تعداد زیادی از ایرانیان که شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا را به هیچ وجه نداشته اند، موفق به دریافت ویزای توریستی شده اند. به طور مثال، خویشاوندان افرادی که با ویزای پناهندگی وارد استرالیا شده باشند به هیچ وجه صلاحیت دریافت ویزای توریستی را ندارند ولی با این وجود، اخیرا بسیاری از این افراد موفق به اخذ ویزا شده اند.در همین رابطه، یکی از وکلای مهاجرت ایرانی در استرالیا، از ادامه فعالیت در امور مهاجرت تعلیق شد. طبق اعلام اداره مارا، علت تعلیق این شخص، اخذ مبالغ هنگفت از مشتریان با وعده دریافت صد در صدی ویزا بوده است. در ضمن این شخص متهم شده است که مبلغ ۵۰ هزار دلار استرالیا از یکی از موکلین خود دریافت کرده که قرار بوده پس از بازگشت وی از استرالیا به ایران بازپرداخت شود. ظاهرا این پول هم به طور کامل به موکل عودت داده نشده است.علاوه بر این،طبق تحقیقات صورت گرفته،افرادی با کمک شخصی با نفوذ در سفارت استرالیا در تهران موفق به اخذ ویزاهایی شده اند که در حالت قانونی، به هیچ وجه امکان دریافت آنها را نداشتند. البته ظاهرا این موضوع سابقه بسیار طولانی دارد که به ۹ سال پیش برمیگردد.توجه داشته باشید که این اتفاقات، هیچ تاثیری بر پروسه مهاجرت و سفر ایرانیان به استرالیا نخواهد داشت و تنها تغییر اعمال شده، محول کردن مسئولیت بررسی درخواستهای ویزای ایرانیان به سفارتهای استرالیا در همسایگی ایران است.متقاضیان درخواست ویزای استرالیا میتوانند طبق روال سابق، برای ارسال درخواست ویزای موقت یا دائم اقدام نمایند که درخواست ویزای آنها به طور اتوماتیک به یکی از مراکز بررسی تقاضای ویزا در اطراف ایران تخصیص داده میشود و متعاقبا نتیجه هم از طریق ایمیل به آنها اعلام خواهد شد.